WTF? 1.díl

14. května 2011 v 19:59 | Autorka :D |  WTF?
První díl WTF? Tento příběh se mi začíná líbit... Né, že jako je to dobře napsaný, ale že je to takový.. reálný. Chápu, že Vám se to líbit zas tak moc nemusí, ale snad si alespoň kousililínek přečtete :D Tento díl je místy trochu nudnější ale je to tím, že je takový uváděcí :)

Pondělí, 13.1.
Erika se rozhlédla po svém pokoji. Dnes jí připadal nějak neobyčejný a prázdný. I když to byl pokoj přibližně 4x4 metry, u okna stál psací stůl s počítačem a židle, vedle šatní skříň a menší komoda, dveře do koupelny, dveře na chodbu a postel, všude se povalovaly věci jako třeba taška do školy, malovátka nebo rozházené oblečení, pokoj se zdál dnes nějaký prázdný a Erika nevěděla, čím to je.

Zamyšleně vstala z postele přičemž šlápla na kazetku očních stínů a tiše zaúpěla. Perfektní, naprosto perfektně tento den začíná, pomyslela si a stíny zvedla a položila na psací stůl. Hodiny nad stolem teprve ukazovaly půl sedmé. Erika měla ještě dost času, škola začínala až v osm. Šla do koupelny, kde se umyla, vyčistila si zuby a učesala své kaštanově hnědé, lesklé vlasy, které měla asi po ramena.

,,Error! Error!" uslyšel hlas své starší, otravné sestry Nikoly, která zuřivě bouchala na dveře Eričina pokoje.

Erika vyšla z koupelny a otevřela dveře na chodbu, ve kterých stála Nikola. Nikčiny blonďaté vlasy, jindy krásně lesklé a svěží dnes vypadaly, jako by do nich uhodil nějaký blesk a ony začaly hořet. Když Ricky viděla její zelené oči, které na ni úpěnlivě hleděly a její ruku křečovitě svírající kulmu, pochopila, že blesk nejspíš neuhodil, ale stalo se něco podobného. Erika a její sestra byly tolik odlišné. Ricky měla vlasy tmavé,vlnité a oči měla hnědé, skoro černé, Nikola měla vlasy světlé, rovné a oči zářivě zelené. Ricky si vlasy nekulmovala ani nežehlila ale Nika by se bez kulmy neobešla ani den.

,,Nevíš o tomhle něco?" zeptala se nasupěně Nikola a zvedla ruku s kulmou.

,,Vím. Je to kulma. Pokud chceš vědět ještě něco, koukni se na internet." zazubila se Erika.

,,Běž do pole, ségra. Moje kulma je rozbitá! A já ji nerozbila. Nejede! Chápeš? Jak si nakulmuju vlasy? Dneska mám rande s tím nejúžasnějším klukem a já tam nemůžu, slyšíš, nemůžu jít s takovýmahle vlasama! " začala Nikola hystericky pištět.

,,Ok. Tak si je ostříhej a nemusíš jít s -takovýmahle vlasama-" napodobila Erika hlas své sestry.

Nikola se urazila a zabouchla naštvaně dveře. Erika se podívala opět na hodiny. Bylo už za deset minut sedm. Šla ke skříni, kde si vybrala několik kousků oblečení a hodila je na postel. Vysvlékla se z pyžama a oblékla se. Poté přešla k malému zrcadlu s ozdobným rámem, před kterým si nanesla řasenku a na rty dala trochu lesku.
Vzala si aktovku a šla do jídelny kde seděl její otec v čistém obleku a četl si noviny.

,,Co píšou?" zeptala se Erika, i když ji odpověď moc nezajímala. Pouze se snažila navázat nějakou řeč.
,,Ale nic. Jó a mamka ti vzkazuje, že prý si na snídani máš vzít nějakej.. co to vlastně bylo...Jó, že máš něco v lednici." řekl táta a ani nezvedl hlavu, pořád byl začtený.
Ricky se šla podívat do lednice. Moc poživatelných věcí tam nebylo. Rickyina maminka byla vegetariánka a jedla pořád samé BIO věci. Erika byla pravý opak. Bio jí moc nešlo, také měla radši nějaká pořádnější jídla, jako třeba smažený sýr nebo ryby než nějaký salát. I když se občas přecpala, na její postavě to moc vidět nešlo. Byla celkem štíhlá, ale nelíbily se jí její nohy, které měla trošku kratší a nebyly moc štíhlé. Ale jinak byla sama se sebou celkem spokojená.
Erika si vzala z lednice nějaký puding, podala si lžičku a rychle do sebe snídani naházela. V předsíni se obula, vzala si kabát a vyrazila do mrazivého počasí.

Když Erika dorazila do školy, bylo už skoro osm. No..z jejího domu to byl do školy celkem kus, ale Erika raději chodila pěšky, než aby jezdila autobusem. Proto jí cesta trvala celkem dlouho. Posadila se do třetí lavice od okna vedle své nejlepší kamarádky, Jitky. Jituš byla třináctiletá, celkem milá dívka. Byla jen o pár centimetrů větší než Ricky. Měla krátké, černé havraní vlasy a její dlouhá ofina byla zapletena do několika copánků, které byly po bocích připnuty sponkou. Její obličej byl kulatého tvaru, Jitka měla trošku baculatější tváře a hezká, malá ústa.

,,Ahoj Jittie." oslovila ji Ricky přezdívkou. ,,Jak ses měla?" zeptala se a začala si z tašky vydělávat učebnice a sešity na první hodinu.

,,Celkem fajn." řekla bleskově Jitka. Víc nic.

Pouze fajn? Oukej. Co jí zas hrabe? Grrr... Proč je někdy tak protivná? zamyslela se Erika.

Celý den proběhl celkem klidně. Ve třídě chybělo mnoho studentů, mezi nimi i idol Ricky - Dan a třídní fifleny, které by jinak Erice za tento den provedly už asi 30 naschválů.

Když Erika dorazila domů, bylo už asi půl paté. Doma bylo prázdno. Táta měl jednání a máma, která pracuje jako doktorka byla v práci. Nikola měla rande. Takže Ricky měla celý dům pro sebe. Pustila si nahlas písničky a tancovala po celém domě. Když ji to po několika hodinách unavilo, spokojeně zalezla do postele a usnula. Ještě ale nevěděla, co se jí přihodí zítra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 deese-joque deese-joque | Web | 14. května 2011 v 20:02 | Reagovat

tento dil se ti moc povedl :-) prosim jukni na muj blog ;-)

2 Matt Foxiss Matt Foxiss | Web | 14. května 2011 v 20:15 | Reagovat

Našiel som si čas prečítať túto kapitolu.
Píšeš rozhodne zaujímavo - slovní zásoba ti nechýba, ani zmysel pre postupnosť a zachytenie všetkého podstatného.

Vytkol by som rozdelenie textu. Blbo sa mi to čítalo - tak, ako si urobila ten odsek naspodu, tak by sa zišiel vždy, keď preskakuješ nejaký časový úsek, aby si dala čas čitateľovi spamätať sa z toho, čo číta.

Čo sa týka dejovej stránky, možno tam mohlo byť viac napätia, alebo niečoho, čo by nútilo čitateľa pokračovať v čítaní. Ale asi som len príliš plný očakávania. Odporúčam ešte si čo-to počítať, tam pekne uvidíš, ktorej časti príbehu nebude vadiť, keď ju vypustíš; a ktorá by sa zišla rozpísať viac.

Čitateľ má rád tajomné veci. Keď opradieš vetu napätím, bude sa to síce ťažšie písať, ale o to ľahšie čítať.

Rozhodne pokračuj v písaní. Pekný deň.

3 Kris Kris | Web | 15. května 2011 v 12:07 | Reagovat

nádhera!! :)
jakou přezdívku si mám napsat?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama